AGROTURYSTYKA ŁOMNICA 

Ruiny zamku Rogowiec

W masywie Jeleńca ze wspaniałym widokiem na Wałbrzych i otaczające go góry, a także z drugiej strony na Głuszycęipanoramę Gór Sowich.Ruiny Rogowca nie mają okazałych rozmiarów, pomagają jednak turystom uzmysłowić sobie jakie znaczenie miał zamek w XIII w. oraz jak trudno było go zdobyć. Zbudowany był bowiem z kamienia łamanego na trudno dostępnym wzniesieniu.

http://www.zamkipolskie.com/rogowiec/rogowiec.html 

 

Zamek Grodno

Wart odwiedzenia zamek znajdujący się w północnej części Gór Sowich, z bardzo ciekawą historią, początkowo największy na Śląsku.

http://www.grodnozamek.pl/

 

Tajemnicze podziemne miasto Osówka

Bardzo ciekawy obiekt turystyczny, obejmujący podziemne sztolnie nazistowskiego projektu "Riese",z okresu II wojny światowej, składający się z licznych korytarzy udostępnionych turystom. Weście do Osówki znajduje się w Sierpnicy.

www.osowka.pl

 

Zamek Książ

Trzeci co do wielkości zamek w Polsce, od XVI wieku do II wojny światowej stanowiący siedzibę Hochbergów, później oddany III Rzeszy. Posiada bardzo ciekawą historię i liczne komnaty udostępnione turystom, które pamiętają jeszcze czasy swoich błękitno krwistych właścicieli.

Co ciekawe, to tu w 2006 był kręcony film „Tajemnica twierdzy szyfrów”.


http://www.ksiaz.walbrzych.pl/

 

 

Srebrna Góra

Twierdza Srebrnogórska, to jeden z najciekawszych obiektów architektury militarnej w Polsce i Europie, znacznie większa od twierdzy kłodzkiej.

http://srebrnagora.orangespace.pl/

 

Góry kamienne

Pasmo górskie ciągnące się wzdłuż granicy polsko-czeskiej z licznymi wzniesieniami, których zdobywanie od lat dostarcza turystom niezapomnianych przeżyć

 

 •    Forty w Srebrnej Górze
  * Wambierzyce z Kalwarią i Bazyliką
  * Kamieniec Ząbkowicki z neogotyckim zamkiem
  * Góry Stołowe - 32 km
  * Kłodzkie uzdrowiska ok. 44km
  * Twierdza Kłodzka -Muzeum Ziemi Kłodzkiej - 32km
  * Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
  * Najbliższa sztolnia Riese( do zwiedzania) Walim - 7km
  * Świdnica - Kościół Pokoju - 30km
  * turystyka konna Czarny Koń ( 074 87166668)
  * Nowa Ruda- Muzeum Górnictwa - 12km
  * Zamek Książ i palmiarnia - 25km
  * Czechy: Brumov i Skalne Miasto Adršpachhttp://tramp.travel.pl/publikacja.php?p=id89strona1

Zachęcamy też do wycieczki z Łomnicy do Czech, na Ruprechtický Špičák 880 m n.p.m.). Na szczycie znajduje się 32 metrowa stalowa wieża widokowa, z której podziwiać można piękną górską panoramęSudetów.

 

W Łomnicy nie można się nudzić, na ośnieżonym stoku góry Słondej, działają dwa wyciągi narciarskie.- Pierwszy to wyciąg orczykowy o długości 276 m z różnicą wzniesień - 39 m., dodatkowo stok jest oświetlony a drugi wyciąg orczykowy ma długość 425 m. z różnicę wzniesień - 89 m.